Gyermek kineziológia

A kineziológiai kezelés szempontjából a gyermekkorú kliensek a speciális kliensek körébe tartoznak. A gyermek ugyanis felnőtt hozzátartozó, legtöbb esetben az édesanya kíséretében érkezik a konzultációra.

 A kísérő által megfogalmazott probléma azonban nem feltétlenül egyezik meg a gyermek által megélt problémával, ezért nagyon fontos szem előtt tartani, hogy a gyermek a kliens, az őt érintő problémával kell foglalkozni, ezért őt is meg kell kérdezni, miben kér segítséget, mivel kapcsolatban szeretne változást elérni ?
Segíteni csak annak lehet, aki szeretné, hogy segítsenek neki !
Csak akkor tudunk sikeresen és hatékonyan együtt dolgozni, ha ezt ő is szeretné és beleegyezését adja a közös munkához.




A gyermekek különlegesen érzékeny módon élik a mindennapokat. Ők inkább a metakommunikációt fogják fel, mint a verbális kommunikációt. Ezért egészen pici dolog elég ahhoz, hogy egy gyermek elkönyvelje magában azt, hogy ő buta, nem tud jól teljesíteni az óvodában, iskolában, sportban és így nem szeretik, nem elég jó. Belső hitrendszere pedig szigorúan igazolni fogja őt ebben, ha egyszer rögzített egy képet magában, magáról.


Nagyon fontos, hogy a gyermekek által küldött jeleket időben vegyük észre és segítsünk nekik abban, hogy saját értékeikkel tisztában legyenek és harmonikus, kiegyensúlyozott életet élhessenek. A gyermeki stresszoldó technikák ráépülnek a kineziológia alapjaira, hogy  segítséget adjak szülőnek és gyermeknek a gyors változáshoz.


Gyermekekkel az oldás menete, nyelvezete, és olykor eszköztára is eltér a felnőttekkel való munkától. Mivel a gyermek akkor nyílik meg csak igazán, ha biztonságban érzi magát, az első pillanattól kezdve a kapcsolatot a bizalom köré kell építeni, ez alapfeltétele a sikeres kezelésnek.

A titoktartás gyermekek esetében speciálisan érvényesül, a kineziológiai gyakorlat az, hogy csak azokat az információkat mondjuk el a szülőnek, hozzátartozónak, amelyek az előrehaladást segítik, illetve, amit a gyermek megenged és amire „felhatalmazást” ad – kivétel, ha a gyermek veszélyben van – máskülönben elveszíti a bizalmát és nem lesz többet őszinte.


Hány éves kortól lehet igénybe venni a gyermek kineziológiát ?

Újszülött kortól alkalmazhatjuk a kineziológiai oldást, 4 éves korig azonban ezt az édesanyán keresztül végezzük. Ennél idősebb gyermekekkel már önállóan is tudunk dolgozni, természetesen rövidebb időtartamban. 7 éves korig azonban a gyermek nagyon erősen kapcsolódik és kötődik az édesanyához, ezért képes átvenni az érzéseit, problémáit, tehát előfordulhat, hogy bár a probléma nála jelentkezik látványosabban, mégis az anyuka ügyéről van szó. Természetesen az édesapának is nagy szerepe van a gyermek életében, így bármilyen, a gyermeket érintő probléma megoldásáról is van szó, fontos a vele való kapcsolatot is feltárni és elemezni, illetve a szülők közötti kapcsolatra rávilágítani.



Milyen problémákon segíthet a kineziológia a gyerekeknél?

  • Önbizalom hiány, önértékelési problémák
  • Tanulási nehézségek: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia
  • Beilleszkedési zavarok
  • Hiperaktivitás
  • Bölcsödébe, óvodába beszoktatás
  • Éjszakai félelmek, szorongások
  • Bepisilés, széklet problémák
  • Körömrágás, ujjszopás
  • Meghatározhatatlan félelmek
  • Evési zavarok
  • Megfelelési problémák
  • Sikertelenség
  • Válsághelyzetek feldolgozása (válás, haláleset, baleset)
  • Viselkedési zavarok: verekedős, félrehúzódós, mindig baleset éri stb.

Nekünk szülőknek, felnőtteknek óriási szerepünk és felelősségünk van abban, hogy gyermekeink boldogan, kiegyensúlyozottan, magabiztosan és önbizalommal telien élik-e meg gyermekkorukat vagy ezt beárnyékolja a szorongás, a megfelelési kényszer, az önbizalomhiány és a folyamatos stressz már az óvodában, iskolában. Ha gyermekeden ez utóbbiak jeleit tapasztalod és érzelmi érintettséged miatt, nem látod a megoldást, ne késlekedj segítséget kérni !
Szeretettel várom jelentkezésedet, hogy gyermeked kineziológiai oldással hatékonyan, gyorsan és kíméletesen mielőbb visszanyerje lelki egyensúlyát és mosolygósan, vidáman, boldogan élje meg és élvezze a gyermeki élet laza és könnyed időszakát !